Teknoloji ve Yaşam Merkezi Atölyeleri

Teknoloji ve Yaşam Merkezi Atölyeleri (TECHNOLOGY and LIFE CENTER WORKSHOPS)

MERCAN KOLEJİ 'nde çağdaş ve nitelikli eğitimin gereklerinden biri olarak kabul edilen “Bilgisayar Destekli Eğitim ve Öğretim”  için tüm teknolojik donanım sürekli geliştirilir.

Öğrencilerimiz çağdaş ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda düzenlenen 1800 m2 ALANA SAHİP TEKKNOLOJİ VE YAŞAM MERKEZİNDE ( TECHNOLOGY AND LIFE CENTER) laboratuvarlar, bilişim, kodlama ve robotik atölyesinde GELECEĞİN BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ALT YAPISINI ÖĞRENİRLER. Öğrenciler, temel derslerde edindikleri  kavrama becerilerine, uygulama becerisi katarlar. MENTOR ÖĞRETMENLER EŞLİĞİNDE BULUŞ YAPMAYA ÖZENDİRİLİR. ULUSAL VE ULUSLAR ARASI YARIŞMALARA HAZIRLANIRLAR.

Ulusal anma ve kutlama günlerinin, çok yönlü sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği, tiyatro oyunların sahnelendiği, toplantı, panel, açık oturum, sempozyum ve yarışmaların düzenlendiği tiyatro/konferans salonunda, bilgisayar bağlantılı profesyonel ışık, ses ve barkovizyon donanımı bulunmaktadır.

Teknoloji ve yaşam  merkezinde ROBOTİK VE KODLAMA ATÖLYESİ, YAPAY ZEKA ATÖLYESİ, AKIL OYUNLARI VE SATRANÇ ATÖLYESİ, FEN VE DENEYİM ATÖLYESİ, MERCAN SANAT AKADEMİ ATÖLYESİ , ORF PERKÜSYON ve MÜZİK ATÖLYESİ ,JİMNASTİK ATÖLYESİ ,BALE ve MODERN DANSLAR ATÖLYESİ ,STEM ATÖLYESİ, DRAMA ATÖLYESİ ve ENGLISH STREET bulunmaktadır.Mercan Koleji her öğrencinin bireysel yeteneklerinin keşfedildiği modern bir eğitim ve öğretim kurumudur. 

   

DRAMA ATÖLYESİ

 

 

AKIL OYUNLARI  ve  SATRANÇ ATÖLYESİ 

 


MERCAN SANAT AKADEMİ  ATÖLYESİ

  

ORF,PERKÜSYON ve MÜZİK ATÖLYESİ

  

 JİMNASTİK ATÖLYESİ

 

BALE ve MODERN DANSLAR ATÖLYESİ

ROBOTİK ve KODLAMA ATÖLYESİ

 

STEM ATÖLYESİ 

  

FEN ve DENEYİM MERKEZİ

  

900