Kütüphane

MERCAN EĞİTİM KAMPÜSÜ'NDE toplam 450 M2 alana sahip ortaokul ve lise öğrencilerine hizmet veren iki ayrı “ KÜTÜPHANE ve İlkokul öğrencilerine hizmet veren 100 m2 alana sahip bir okuma salonu bulunmaktadır.

MERCAN KOLEJİ  Kütüphaneleri bilgi okuryazarlığının, kültürel gelişimin, kişisel yaratıcılığın temelidir. Kütüphaneler sorgulayan, öğrenme kaynakları etkin bir biçimde kullanma becerisine sahip, eğitimi yaşam boyu sürecek kişisel etkinliğe dönüştüren, kısaca öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmek için ortam sağlar.

Amaç, kaliteli eğitim-öğretim anlayışı çerçevesinde öğrencilerin gelişen  bilgi ve teknoloji çağında hızlı ve verimli bir şekilde bilgiye ulaşmalarını sağlamaktır. Kütüphaneler ayrıca öğrencilere bireysel okuma alışkanlığı ve zevkini kazandırarak onların gelişimine katkıda bulunmaktadır.

BİLGİSAYAR VE İNTERNET DESTEKLİ “Z Kütüphane” Koleksiyonumuz; Danışma Kaynakları (ansiklopedi, sözlük, yazım kılavuzu,  atlas vb.), Edebi Nitelikli Kitaplar (roman. Hikaye, şiir, anı vb.), Bilimsel Nitelikli Kaynaklar, Çocuk Kitapları, Süreli Yayınlar (gazete, dergi), Yabancı Dilde Kaynaklar (İngilizce, Almanca), SINAVA HAZIRLIK Test Kitapları, Görsel-İşitsel Kaynaklar (CD, DVD, oyun, harita, küre, eğitici kartlar vb.) içeriklerden oluşur ve sürekli olarak güncellenir.

  

  


900